Proč je lepší jíst zdravě? ..Aneb, není to jen o našem těle..

Úplně nejradši mám ten pocit, kdy s vděčností vychutnávám jídlo, o kterém vím, že mé tělo vyživuje, dává mu vše, co potřebuje a nikterak mu neubližuje.. Jídlo, které prostě mohu milovat celé takové jaké je, bez výjimek, bez jakýchkoli „ale“ .. a můžu naplno prožívat pocit vděčnosti Matce Zemi za její dary..

Těším se na dobu, až se my lidé zde na této planetě staneme více gramotnými ohledně výživy a citlivými na to, co nám opravdu dělá dobře a co už ve svém životě a jídelníčku nechceme.. Aby se objevila cesta pro zemědělskou a průmyslovou transformaci a jídlo, které je produkováno, bylo nám všem prospěšné, bylo naším lékem.

Každý z nás je ten, který může svou preferencí kvalitního skutečného zdravého jídla ovlivnit i celou výrobní mašinérii potravinářského průmyslu i byznysu „zdravé výživy“ tak, aby naše česká krajina nebyla vytěžována plodinami, které nám nepřinášejí zdraví, ale nemoc, aby dary Matky Země nebyly znehodnocovány průmyslovým zpracováváním a nebylo jimi plýtváno. Aby se původně výživné skutečné jídlo neměnilo na průmyslový odpad vytvářející ze svých konzumentů zákazníky farmaceutických společností.

Aby byla možnost zdravě se najíst nejen za dveřmi našich domovů, ale v jakékoli restauraci, kiosku, cukrárně… Abychom si na každém koupališti mohli vychutnat raw zmrzlinu místo nanuka plného cukru, ztužených tuků a dalších aditiv. Aby další generace nebyla vychována na výživě, která přináší nižší kvalitu i délku života a udržuje naše tělo a mysl v otroctví nepřirozených chutí.. Aby….. Pojďme nahlédnout do toho opravdového světa, propojit ty malé krůčky každého z nás do velkých změn, společně to dokážeme.. Když pomůžete sami sobě, pomůžete celému světu. S láskou k zdravému jídlu ❤